Komentáře

Facebook

Nové daně a co my na ně ?

ČSSD podpořilo návrh Pirátů na zvýšení základu pro odpočty z daní.  

To znamená  výraznou úsporu na daních pro nízkopříjmové a středně příjmové skupiny obyvatel.  Z hlediska Orlové by si tak finančně  výrazně pomohli skoro všichni Orlováci.          

ANO  spolu s pravicovou ODS, jejich odnoží Trikolórou a ultrapravicovou SPD schválilo změny daní zvýhodňující zejména vysokopříjmové občany. Zejména Pražáky, když v Praze, jak je známo, jsou průměrné příjmy vysoko nad průměrem ČR. Hranice vyššího zdanění příjmů nad 140.000,- měsíčně je směšná. Kdo např. v Orlové to má ? A navíc tato daňová změna přináší  i katastrofu pro veřejné finance. Doplatí na ni kraje a obce. Např. Orlová žije především z příjmů od státu a ty budou výrazně nižší – nebude na opravu chodníků, budov, nová  parkoviště atd. A doplatí na ni zase lidi s nízkými příjmy, zčásti i střední třída. Už se uvažuje, kde stát na výpadek v příjmech  může ušetřit – na zvýšení hranice odchodu do důchodu, zdravotní péči, infrastruktuře (cesty, dálnice) atd.

Občané by si měli zapamatovat až půjdou příští rok volit, kdo hájí zájmy většiny občanů – nízko a středně příjmových a kdo zájmy těch druhých (bohatých).  A to je jen start. V dalších letech můžeme čekat další a další podobné kroky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..