Komentáře

Facebook

Oficiální prohlášení Výboru ČSSD MO Orlová k zahájení likvidace Orlovské nemocnice

Výbor ČSSD místní organizace Orlová je rezolutně proti rozhodnutí Krajského zastupitelstva MSK ze dne 14.6.2018, které znamená přemístění lůžkové části interny Orlovské nemocnice do Karviné. Jakkoli jsme vedením kraje ujišťováni o zachování zdravotní péče v Orlové, je rozhodnutí krajských zastupitelů jednoznačně prvým krokem k likvidaci naší nemocnice v její stávající podobě a její přeměně v pouhou léčebnu dlouhodobě nemocných.

S tím zásadně nesouhlasíme! Vnímáme rozhodnutí kraje jako další podraz na občany našeho města, kdy po sloučení Orlovského gymnázia s Obchodní akademií, přemístění ZUŠ do nevyhovujících prostor a dalších rozhodnutích kraje s negativním dopadem do života Orlovanů, se má dokonce zhoršit kvalita zdravotní péče v našem městě!

Vyjadřujeme také jednoznačnou podporu lékařům a zdravotnímu personálu nemocnice v Orlové v jejich boji za zachování lůžkové části interny v Orlovské nemocnici.

Prostřednictvím zastupitelů ČSSD v krajském zastupitelstvu budeme žádat o revokaci daného usnesení, vyvoláme jednání s vedením MSK a budeme požadovat znovu projednání materiálu o „optimalizaci zdravotní péče“ v našem regionu krajským zastupitelstvem.

Komentáře nejsou povoleny.