Komentáře

Facebook

ČSSD k vyjádření ing. Danělišyna

Reakcí bývalého předsedy představenstva jsme až tak nebyli moc překvapeni. Zřejmě neunesl břemeno komunálního politika, který musí počítat nejen s případnými výhrami, ale i s ústupem ze získaných pozic. Všichni si určitě vzpomeneme na jeho  „tvrdou“ kritiku vedení města snad na každém jednání Zastupitelstva v minulém volebním období. Ta náhle přestala, když byl jmenován do představenstva SMO a z absolutního nespokojence se stal  významným stoupencem stávajícího vedení, jenž doslova drtil každé opoziční vystoupení.

Rovněž po letošní změně v SMO, kdy se stal předsedou představenstva, za níž inkasoval víc než nadprůměrnou odměnu, bylo vše v pořádku. Proto jsme přes jisté nesrovnalosti při říjnovém  zasedání rady v působnosti jediného akcionáře odmítli návrh na personální změny s tím, že  definitivní rozhodnutí bude přijato v prosinci s potřebnými úpravami tykající se celé společnosti a jejího dalšího působení.

Chtěli jsme, aby SMO  mělo dostatek času na ukončení konzolidace a vypracování strategického záměru budoucnosti společnosti, avšak ing. Danělišyn otevřel mediální kampaň, která zpochybnila mnohé kroky, které společnost od své změny učinila, vč. těch pod jeho vedením. Protože se nejednalo pouze o věcnou kritiku, ale vše přenesl do osobní roviny a celková atmosféra se stala neúnosnou, přijal jediný akcionář 15. října na svém mimořádném zasedání,  ve snaze zklidnit celkovou situaci, radikální řešení.

K obsazení jednotlivých „postů“ ČSSD pouze konstatujeme, že složení rady kopíruje výsledky voleb a  jmenování ředitele SMO předcházelo řádné výběrové řízení, jehož se zúčastnilo více kandidátů a mezi ty, kteří o jmenování rozhodli, byl i ing. Danělišin. Na ostatní tvrzení o nekalých praktikách naší organizace nereagujeme, považujeme je za zástupné a snahu politizovat celou kauzu odmítáme. Před naším městem jsou jiné závažné problémy, ať již se jedná o kanalizací či humanizací centra v Orlové – Lutyni.

Výbor ČSSD

Komentáře nejsou povoleny.