Návštěvnost

  Facebook

  Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

  Kamil Paloncy, lídr strany ČSSD Orlová na TV POLAR

  Více informací ke komunálním volbám najdete v menu VOLBY 2018.

  Pozvánka na schůzi MO – 17.9.2018

  Milé přítelkyně, přátelé.

  Jménem výboru MO ČSSD Orlová bych Vás chtěl pozvat na pravidelnou členskou schůzi, která se uskuteční  v pondělí dne 17. 9. 2018 od 17:30 hodin v DKMO v Orlová.

  Program:

  1. Zahájení a kontrola plnění usnesení a úkolů
  2. Zprávy z  OVV, KVV a KKK
  3. Komunální volby 2018
  4. Informace starosty o činnosti ve městě
  5. Informace z RM a ZM
  6. Diskuse a různé

  S pozdravem

  Kamil Paloncy

  Revokace usnesení č. 8/862 ze dne 14. 6. 2018

  Pozastavení rozhodnutí o zrušení interního oddělení v Orlové, první velký krok, který vede k záchraně orlovské nemocnice.

  Všechny politické strany a hnutí využili záměr Moravskoslezského kraje, zrušit (omezit) poskytování primární péče v Orlovské nemocnici, ke svému předvolebnímu boji ve formě planých proklamací a uspořádáním „demonstrace“. Tím veškerá jejich aktivita skončila. Zástupci Orlovské ČSSD usilovně pokračovali v dalších jednáních s vedením Kraje, krajskými zastupiteli, členy nově vzniklé pracovní skupiny a s poslanci parlamentu ČR.

  Výsledkem našeho usilovného působení je, že na Krajském zastupitelstvu bude tento čtvrtek předložen návrh na revokaci usnesení č. 8/862 ze dne 14. 6. 2018, které postupnou „likvidaci“ naší nemocnice zahájilo. Tohle je totiž jediná cesta jak tento proces zastavit a poté i zvrátit. O výsledku hlasování vás budeme informovat.

  Posezení u guláše a u piva

  Milé přítelkyně, přátelé.

  Chtěl bych Vás srdečně pozvat na přátelské posezení, které se uskuteční v pátek 7. 9. 2018 od 16 hodin v areálu volejbalistů SK Slávia Orlová (je to ten prostor vedle tenisových kurtů a umělky, tam, kde byly i předchozí akce).

  Chtěli bychom pozvat nejen členy MO ČSSD, ale také rodinné příslušníky a přátelé.

  S sebou si vezměte akorát oblečení pro venkovní posezení a dobrou náladu.

  Samozřejmě, že změna programu je vyhrazena. Např. extrémně špatné počasí apod.

  Přeji Vám hezký den

  Kamil Paloncy. předseda MO

  Program orlovských politiků do voleb na portálu eOrlová

  Na webových stránkách eOrlova.cz byly zveřejněny odpovědi na otázky, které byly položeny lídrům orlovských politických stran. Níže uvádíme odpovědi našeho lídra ČSSD Mgr. Kamila Paloncyho.

  Celý článek, kde jsou odpovědi i ostatních politiků si můžete přečíst na tomto odkazu.


  Mgr. Kamil PALONCY 

  ČSSD Orlová
  Facebook / Web / Volební program

   

  1) jak hodnotíte uplynulé 4 roky, co se podle Vás povedlo a co se naopak nepovedlo a proč?

  Určitě se povedla celá řada věcí. Nebudu psát seznam, ale zmíním jen ty, které já osobně považuji za nejdůležitější.

  V první řadě je to revitalizace lesoparku. Není sice zcela dokončena, ale již dnes je na první pohled vidět obrovský posun, ve srovnání s předcházejícím stavem. Dále bych chtěl zmínit důležitý fakt, že se podařilo poprvé v novodobé historii SMO snížit cenu tepla pro koncové odběratele. Objektivně se podařilo snížit kriminalitu, stabilizovat sportovní kluby, bylo zatepleno několik objektů, vybudováno 254 parkovacích míst a další se projektují, opraveny částí komunikací, rekonstruováno náměstí před Moravou, zajistit pro děti do 15 let MHD zdarma, a tak bych mohl pokračovat dále.

  Rozumím, že veřejnost mnohem citlivěji vnímá to, co se nepovedlo.

  Téma číslo jedna je podle mě nedokončená rekonstrukce náměstí. Je to obrovský průšvih a věřte mi, že mě to štve stejně jako většinu obyvatel. Musím sebekriticky uznat, že nás firma od počátku vodila za nos a prostřednictvím starosty jen slibovala dokončení stavby v termínu. Dnes tuto kritickou situaci řešíme ukončením smlouvy a věřím, že společnost dostojí svému příslibu a dokončí do listopadu 2018 nejkritičtější místa, tedy plochu před DKMO a zprovoznění zastávky autobusu. Poté je nutné urychleně zajistit úpravu projektu a vysoutěžit nového zhotovitele, který bude schopen stavbu zdárně dokončit. 

  Dále mě osobně mrzí, že jsme nedokázali přesvědčit zastupitele a postavit alespoň jeden parkovací dům na 5. etapě. Přitom byla připravena projektová dokumentace, včetně stavebního povolení.

  Musím také zmínit objekt bývalé ZŠ Polní. Našli jsme společnost, která byla ochotna objekt cca za 12 mil. Kč koupit a postupně zrekonstruovat, jako objekt pro seniory. Díky obstrukcím některých zastupitelů, nesmyslnému zdržování a odkládání na další jednání ZM, zájemce od záměru odstoupil. Dnes nás jen záchovná údržba stojí cca 2 mil. korun a objekt dále chátrá.

  Na závěr musím zmínit ještě dvě věci. Tou první je stěhování ZUŠ do centra a druhou je postupná likvidace orlovské nemocnice. Zatím není definitivně rozhodnuto, ale doposud se nám nepodařilo přesvědčit krajské zastupitele, že jejich rozhodnutí je nesmyslné, v konečném důsledku žádné úspory nepřinese a jediným výsledkem bude zhoršená dostupnost zdravotní péče pro naše občany. Dokud existuje naděje na zvrácení jejich rozhodnutí, tak budeme bojovat.

  2) co vidíte jako stěžejní body pro následující volební období a na čem byste chtěli v následujících letech pracovat?

  Jsem realista, a proto nebudu teď slibovat nic, o čem bych nebyl přesvědčen, že budeme schopni zrealizovat.

  Dokončení rozdělaných projektů považuji za samozřejmost a nebudu se o tom více rozepisovat.

  V případě, že nám občané dají důvěru další 4 roky, budeme usilovat o následující:

  1. Sportovně relaxační centrum. Pokračovat v rekonstrukci lesoparku a postupně navázat na objekt bývalého koupaliště. Mám představu, že zde vybudujeme sportovně relaxační centrum. Místo chátrajícího minigolfu postavit moderní adventure golf, na další ploše vybudovat kurty pro plážový volejbal a v zadní části vybudovat vodní svět pro děti i dospělé (brouzdaliště, chrliče vody, mlhoviště apod.) tak, aby se v horkých dnech mohli lidé zchladit, opalovat se a odpočinout si. Neslibuji plavecký bazén, ten máme na Doubravanu a momentálně jednáme o odkoupení Kozího Becirku, kde bychom mohli vybudovat přírodní koupaliště.
  2. Parkování. Tady vidím jako nezbytné postavit parkovací dům na 5. etapě a dále vybudovat parkoviště na ploše bývalé kotelny za Doubravanem.
  3. In- line dráha. Myslím, že s nepříliš velkými náklady lze vybudovat kolem travnatého fotbalového hřiště in line dráhu. Již dnes je tam ze tří čtvrtin asfaltová plocha a při troše snahy a zpřístupnění areálu veřejnosti, může vzniknout první asi 600 m dlouhý okruh. Pak lze samozřejmě uvažovat o rozšíření přes lesopark a taky směrem na Orlovou 1, ale to už je pravděpodobně otázka dalších volebních období.
  4. Bezpečnost. Pokračovat v důsledném potírání negativních jevů, řešení problémových obyvatel, drog atd. Objektivně trestná činnost v Orlové klesá, subjektivně to většina obyvatel takto nevnímá. Musíme odkoupit část bytového fondu v lokalitách, kde je větší koncentrace nepřizpůsobivých obyvatel, promyslet zavedení bezdoplatkových zón atd. Je to složitá a dlouhá cesta, ale lidé se musí v našem městě cítit bezpečně. To je základ.
  5. Okrajové části města. Někdy mám pocit, že Orlová je jen sídliště. Je třeba myslet na občany, kteří žijí v okrajových částech města a řešit i jejich problémy tak, aby se necítili, že jsou odstrčeni bokem.

   

  3) jak vnímáte negativní články, které se poslední dobou o Orlové často vyskytují a lidé je na sociálních sítích sdílí?

  Mrzí mě. Není mi to lhostejné, a když takové články čtu, bývám z toho velmi smutný. V drtivé většině jsou tyto články neobjektivní a zkreslené. Často účelové, psané na zakázku. Taková je dnešní novinařina a my s tím asi moc nenaděláme. Uvedu konkrétní příklad. Orlová, hlavní město drog. Provedli jsme anonymní testování žáků 9. tříd. Podotýkám anonymní. Nikoho jsme nechtěli kriminalizovat, jen jsme otevřeli Pandořinu skříňku a ukázali na problém. Reakce byla přesně opačná. Místo toho, aby se společnost zamyslela, že máme průšvih a naše děti jsou opravdu ohroženy, tak se začalo kopat kolem sebe a kritizovat Orlovou. Dnes jezdí Orlová přednášet až do Poslanecké sněmovny a ostatní se od nás učí, jak drogovou problematiku řešit efektivně. O tom se už ovšem nikde nepíše! Je to úder pod pás a tak bych mohl pokračovat. Na druhou stranu je naše velká chyba, že nám nefunguje tiskové oddělení našeho města a nebyli jsme schopni okamžité reakce. Máme velmi špatné PR a to musíme změnit.

   

  4) definujte 3 věci, které Orlovany trápí podle Vás nejvíce a uveďte proč

  • Parkování. Je to obecný problém. Kdysi měly auto pouze některé rodiny, dneska téměř v každé rodině jedno i více aut. Sídliště před 30 lety nebyla stavěna na takové množství aut. Možná částečně problém může vyřešit stavba několika parkovacích objektů, časem asi rezidentní stání a v budoucnu to vidím na záchytná parkoviště.
  • Koupaliště. Jsme 30-ti tisícové město a nemáme vlastní koupaliště. To je problém. Viděl jsem projekt na nové koupaliště za 300 miliónů. Krásné, ale nerealizovatelné při současném rozpočtu města. Alternativní bio koupaliště je v našich podmínkách technicky nerealizovatelné. Já uvažuji směrem, který jsem již popsal. Plavecký bazén máme. Jako přírodní koupaliště využijme Becirek. Musíme tam zajistit základní zázemí, vytvořit pláže, ale dle mého názoru, je to realizovatelné za relativně přijatelné peníze. A pro osvěžení, ochlazení se, opalování a odpočinek, vybudujme relaxační centrum v areálu bývalého koupaliště.
  • Nedokončené stavby. Částečně vinou legislativy, částečně naší nedůsledností, naivitou a důvěrou. Je třeba zatnout zuby, makat a dotáhnout to do konce. Jsem optimista a věřím, že se to podaří.


  5) vnímáte nějaké rozdíly mezi tím, jak jsou spokojeni občané Orlové oproti sousedním městům s fungováním samosprávy a s podmínkami pro život?

  Vnímám. Nebudeme si nalhávat, že ve městě vše funguje, jak má a je všechno v naprostém pořádku. Já jsem hrdý na to, že bydlím v Orlové. Máme velmi pěkné, zelené město z velké části s opravenými domy. Procestoval jsem velké množství našich měst a vím, že všude je něco. Nikdy už nebudeme mít krásné historické centrum. To zaniklo vlivem důlní činnosti. Zbytky v Orlové 1 jsou podle mě velmi hezké a možná se tam vrátí život, ale dnes je centrum na sídlišti. Můj kamarád, který žije v Praze a zhruba dvakrát ročně navštíví Orlovou, mi vždy  říká, že máme velmi pěkné městečko, ale že lidé kteří tady žijí, působí velmi naštvaně. Asi je to o hrdosti. Jsme rázovitý region, mnoho rodin zde přišlo za prací a změnit obecně náladu lidí, je velmi složité. Často slyším, že zde „zdechnul pes a nic tu není“. Bydlel jsem 15 let v Ostravě a slyšel jsem ty stejné řeči. K těm podmínkám. Máme velmi příznivé ceny bytů. Do Ostravy 15 km, stejně jako je to kousek do Karviné, Bohumína či Havířova nebo na dálnici a případně sousedního Polska nebo na Slovensko. Velmi strategická poloha. Asi už v Orlové nevznikne velká fabrika, musíme si zvyknout, že za prací bude třeba dojíždět. Ale po práci bychom měli lidem vytvořit podmínky pro odpočinek a zábavu. Aby si mohli zajít na nějaký koncert, zasportovat si nebo se projít lesoparkem, mít se kde potkávat s přáteli a přitom se cítit bezpečně.


  6) volební účast je pravidelně malá, co si myslíte, že je hlavním důvodem tak malé účasti v komunálních volbách, dá se podle Vás tento stav zvrátit?

  Ztráta důvěry cokoliv změnit. Je to obrovská chyba. Právě tato neúčast nahrává  tomu, aby o nás rozhodovalo pár křiklounů, za kterými není žádná práce, ale jen plané řeči. Politik je dneska téměř sprosté slovo. Slyším, jak nám jde jen o koryta a hrabeme si pro sebe. Mohu Vás vážení čtenáři ubezpečit, že jsem nikdy nekradl, mám svou práci, kterou jsem dělal před vstupem do politiky, budu ji dělat, i když v politice nebudu a nikdy se nesnížím k tomu, abych  se nechal někým koupit. Dělám politiku proto, že v Orlové bydlím, vnímám její problémy a pokud můžu, snažím se některé věci změnit. Hlavně to však můžete změnit Vy tím, že přijdete k volbám a vyberete si zástupce, o kterých se domníváte, že budou hájit Vaše zájmy a řešit problémy, které Vás nejvíce trápí.

   

  Ledy se hnuly – na stavbě se opět pracuje!

  Radním z řad ČSSD Orlová už došla trpělivost s bezradností úředníků rozuzlit patovou situaci, která vznikla kolem výstavby náměstí. Už od března požadovali, aby se najala nezávislá právní kancelář se zkušenostmi s řešením podobných situací. Dále znaleckou kancelář, která má vypracovat znalecký posudek, jenž by objasnil objektivní příčiny zpoždění stavby. Toto úsilí vedlo ke svolání mimořádného zasedání zastupitelstva na den 16.7.2018, kde se mimo jiné podařilo prosadit kroky, kterými se odblokovala situace a otevřela se možnost znovuobnovení prací na stavbě.

  Prioritou bylo zajistit bezpečnost rozestavěných částí, tak aby nedošlo k poškození či znehodnocení již hotového díla. Dále bylo důležité vyřešit situaci, která občanům Orlové asi nejvíce ztrpčuje život.

  Proto došlo k dohodě o dodělání (obnovu) zastávky u Pošty, zprůchodnění chodníku mezi zastávkou a Poštou podél Masarykovy třídy, alespoň provizorně formou položení panelů, vybudování schodiště na poštu ze strany Masarykovy třídy, dostavbu parkoviště před budovou MěÚ na ul. Osvobození a zajištění rozestavěné stavby.

  Od 19.7.2018 na pravidelných kontrolních dnech (jednou týdně) kontrolují zástupci zhotovitele, stavebního dozoru, technického dozoru, projektanta, zástupci města (úředníci) a za radu města Bc. Martin Klčo, MBA, který je rozhodnutý prosadit konstruktivní řešení celé této situace tak, aby dle harmonogramu byly dokončené všechny práce, jichž se dohoda týká do konce listopadu 2018.

  V pondělí 13. 8. proběhne další kontrolní den za účasti zástupců z Ministerstva financí, kde se budou projednávat podmínky ukončení smlouvy se stávajícím zhotovitelem dohodou.

  O dalším vývoji vás budeme včas informovat.

  MO ČSSD Orlová

  Další výjimečná stavba v Orlové

  Dnes začala další část stavby zastřešení letního kina ve fázi montáže konstrukce, která je svým způsobem ojedinělá a především po technické stránce hodně složitá. Je vidět, že i v Orlové se dají dělat pěkné věci a daří se je dotáhnout do zdárného konce. 🙂

  Podívejte se na video z instalace konstrukce.

  Sledujte taky na našem Facebooku aktuální fotky k tomuto projektu.

  Blábol Miroslava Chlubny

  Výbor MO ČSSD se distancuje od článku, který byl zveřejněn na webových stránkách http://www.nez-orlova.cz/persona-non-grata dne 4.8.2018.

  Tento článek je lživý a nezakládá se na pravdě.

  Za výbor MO ČSSD Orlová Mgr. Kamil Paloncy

  SMO hledá cesty ke snížení cen tepla pro občany Orlové

  Přinášíme vám informace jak postupuje cesta SMO snížit ceny tepla pro občany Orlové. Řešením je tzv. „Teplárna Orlová“, která bude umožňovat poskytnout odběratelům tepla takové služby a cenu tepla, aby neměli důvod hledat jiné varianty. Proto po analýze proveditelných možností vznikla studie napájení systému centralizovaného zásobování teplem Alternativními Zdroji Tepla. Tato studie, řešící původně 19 distribuovaných zdrojů tepla je nyní rozpracovávána do fáze pro možnost případné realizace záměru. Výsledné řešení je 13 zdrojů v sídlištní zástavbě umístěných v budovách současných výměníkových stanic a 2 lokální zdroje v části Orlová-Poruba.

  Přikládáme tyto dokumenty:

  • Technicko ekonomickou studii (zde);
  • Rozptylovou studii (zde);
  • Technickou dokumentaci k nízkoemisním plynovým hořákům Weishaupt (zde).

  Více informací k této problematice a následné informace o postupu celého řešení budou průběžně zveřejňovány na stránkách SMO.

  Otevřený dopis VMO ČSSD Orlová Krajským zastupitelům MSK za ČSSD

  Výbor ČSSD MO Orlová zaslal Krajským zastupitelům Moravskoslezského kraje otevřený dopis, kde požadujeme navržení revokace usnesení č. 8/862. Dopis byl zaslán na klub Krajských zastupitelů ČSSD pro MSK a v kopii na Krajský výkonný výbor ČSSD MSK, Ústřední výkonný výbor ČSSD, do redakce MF Dnes a do redakce Moravskoslezského deníku.

  Plné znění dopisu si můžete přečíst zde, nebo kliknutím na náhled dopisu.