Návštěvnost

  Facebook

  Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

  Glosa – Andík a eurovolby

  Andrej Babiš před volbami do europarlamentu na stránkách svých novin „Silné Česko“ 8. vydání č.5 právě v těchto dnech házených do našich pošt. schránek tvrdí, že „JSME hrdý, silný a schopný národ, že „JSME to ukázali mnohokrát v minulosti a ukážeme to i teď v Evropě“ atd. S tím samozřejmě souhlasíme. Ale je snad tento ANDÍK, jak sám sebe familiárně ve svých novinách nazývá, Čechem? Není. Má českou národnost? Nemá. Má přece slovenskou národnost! Přesně pak slovenskoukrajinské předky. Správně má uvádět ne JSME, ale „JSTE hrdý, silný a schopný národ, že ne JSME, ale „JSTE to v historii mnohokrát ukázali a ukážete to i teď v Evropě“. Ale to už by tak hezky neznělo. A tak se trochu zalže, jen tak se zapře vlastní národnost, když se to jaksi momentálně zrovna hodí. A tak s námi Andík „kýve“ ve všem.

  Smažení vaječiny

  Tradiční květnové smažení vaječiny vyšlo skvěle, děkujeme všem zúčastněným, za výbornou náladu a perfektní zábavu. 🙂

  Níže pár fotek z akce.  Jaká je budoucnost orlovské ZUŠ?

  Na stránkách města Orlová a nástěnkách koalice NEZ a ZpL jsou publikovány různé dopisy a vyjádření vedení města a petičního výboru, který vystupuje na záchranu ZUŠ, k další budoucnosti ZUŠ v Orlové. Po návštěvě starosty Mgr. Chlubny na této škole dne 14.1.2019 a sdělení jeho vize na převzetí ZUŠ do majetku města a pod jeho vedení, napsali zaměstnanci ZUŠ na kraj tento dopis pro vedení města, jakož i zmíněné petenty, s mimořádně kritickým obsahem. Dopis již ze dne 6.2.2019 dosud nebyl oficiálně vedením města nikde publikován. Přitom tento dopis byl adresován nejen vedení kraje, ale též vedení města. V rámci objektivity text dopisu zveřejňujeme.

  Volby do Evropského parlamentu v roce 2019

  Přijďte k volbám do Evropského parlamentu a volte kandidáty ČSSD (volby do EP 24. a 25. 5. 2019)

  Kandidátní listinu ČSSD pro volby do Evropského parlamentu naleznete zde

  Programový argumentář ČSSD do evropských voleb

  Volby do Evropského parlamentu se blíží. Sociální demokracie má jako své hlavní moto „Pro férovou Evropu“. Typickým příkladem jsou propastné rozdíly ve mzdách, snaha některých nadnárodních firem vyvádět peníze do daňových rájů, ale i rozdíly v kvalitě potravin, pracích prášků nebo třeba sazeb mobilních operátorů. Chceme, aby v Evropě neplatil dvojí metr.

  ČSSD v tomto našem programovém argumentáři popisuje, jak bude prosazovat a hájit zájmy českých občanů v Evropském parlamentu, a nabízí naše sociálnědemokratická řešení aktuálních výzev a problémů.

  Celý argumentář je možné stáhnout po kliknutí ZDE

  Desatero poslance ČSSD v Evropském parlamentu

  1. V Evropském parlamentu budu prosazovat především zájmy českých občanů a České republiky
  2. Budu vystupovat proti dvojímu metru v EU: Češi nesmějí být občany druhé kategorie
  3. Evropa musí být fér: budu prosazovat stejnou kvalitu potravin, zboží i služeb v celé EU
  4. Jsme stejně pracovití jako občané západní Evropy, proto i naše platy mají být srovnatelné
  5. Chci silnou ochranu vnější hranice schengenského prostoru a nikdy nebudu hlasovat pro uprchlické kvóty
  6. Budu prosazovat zákony, které ochrání životní prostředí, kvalitu vody a naší půdy
  7. Budu podporovat Evropu rovných šancí, například aby každý student měl možnost vyjet na zkušenou do zahraničí
  8. Se zavedením Eura budu souhlasit pouze a jen, až to pro všechny naše občany bude opravdu výhodné
  9. Zasadím se o to, aby Evropská unie byla srozumitelnější a ubývaly složité předpisy
  10. V Bruselu se nezavřu na pět let do kanceláře, zůstanu v přímém kontaktu se svými voliči a budu je pravidelně informovat o svých aktivitách Toto desatero je pro mě zároveň závaznou smlouvou s mým voličem.

  Přejeme vám veselé Velikonoce!

  Chráněno: Zápis z členské schůze MO ČSSD Orlová ze dne 15. 4. 2019

  Stručný obsah příspěvku zde není uveden, protože je tento příspěvek chráněn heslem.

  Další mediální podpásovka pro Orlovou

  Ing. doc. Václav Kafka CSc, duchovní otec Nezávislých v Orlové, parlamentním listům poskytl rozhovor pod názvem: „Tady už jde lidem o život! Živé dítě v popelnici, příval nepřizpůsobivých. Brutální líčení života hornického města u hranic s Polskem.“ Takovýto popis našeho města je hodně silné kafe. Víme, že autorem názvu článku není p. Kafka, ale redakce parlamentních listů. P. Kafka si název, pod jakým bude jeho rozhovor ve velmi kontroverzním médiu publikován, jako zkušený politik byl povinen pohlídat. Ale bohužel chybička se vloudila. Přitom odpovědi p. Kafky nejsou špatné. Jméno našeho Města Orlová tak zase, a to zcela nesmyslně, zbytečně a neprávem utrpělo na své pověsti další velký šrám.

  Orlovská ČSSD vždy na straně orlovských občanů !

  Participativní rozpočet

  Vedení města se připojilo k novému módnímu trendu některých obcí v ČR v hospodaření města spuštěním tzv. participativního rozpočtu. O co se jedná ? Sami občané se mohou podílet svými nápady na investicích města. V Orlové se pak jedná o symbolickou částku jednoho milionu korun, kdy jednotlivá investice se musí vejít do Kč 250.000,- včetně DPH, a navíc za trochu byrokratické podmínky, že návrh musí být opatřen podpisy dalších 15 občanů.

  V zásadě se však vůbec nejedná o žádnou novinku. Každý Orlovan může podat na obec, např. prostřednictvím kteréhokoli zastupitele města, jakýkoli nápad na realizaci investičního záměru. Pokud to je záměr ve prospěch Orlové a je ve finančních možnostech města, pak není důvod, aby takový rozumný záměr nebyl přísl. orgány města schválen. A bez jakýchkoli finančních limitů či shánění podpory dalších nejméně 15 spoluobčanů. Ale jinak proti zavedení participativního rozpočtu nic nemáme.

  Orlovská ČSSD vždy na straně orlovských občanů !

  Pozvánka na schůzi MO – 15.4.2019

  Milé přítelkyně, přátelé.

  Jménem výboru MO ČSSD Orlová bych Vás chtěl pozvat na pravidelnou členskou schůzi, která se uskuteční v pondělí dne 15. 4. 2019 od 17:30 hodin v DKMO v Orlové.

  Program:

  1. Zahájení a kontrola plnění usnesení a úkolů
  2. Zprávy z OVV, KVV a KKK
  3. Informace z 41. sjezdu ČSSD
  4. Přijetí nového člena
  5. Diskuse a různé

  S pozdravem

  Kamil Paloncy

  Skončila se 100-denní doba hájení

  Uplynula tzv. 100 denní doba hájení nové vládnoucí koalice v našem městě – Nezávislí + Změna, SPD, KSČM a VO (přesně pak od 5.11.2018 je to již 140 dnů).

  Jako opoziční strana se budeme pravidelně vyjadřovat a komentovat činnost vedení našeho města.

  Co hodnotíme za uplynulé období kladně a co negativně :

  1) Nemocnice. Velmi kladně hodnotíme vedení města, že, stejně jako naše orlovská ČSSD, srdnatě bojuje za orlovskou nemocnici, podporuje boj odborů orlovské nemocnice za zachování její akutní lůžkové části. Zato ji patří naše ocenění a náš dík.

  Boj za nemocnici byl veden dobře mediálně, z hlediska organizace protestních akcí, ale chybělo nám zejména :

  1.1) že vedení města nedokázalo jednat o zachování lůžkové části naší nemocnice se zdravotními pojišťovnami, zejména pak s VZP, RBP, ČPZP, které jsou pro zachování plnohodnotné zdrav. péče v orlovské nemocnici klíčové. Kraj s pojišťovnami jednal. Údajně se vedení města k těmto jednáním chystá. Ale to už je „s křížkem po funuse“. Pasivita města v této oblasti je pro nás nepochopitelná.

  1.2) že vedení města nezískalo pro naši nemocnici podporu sousedních spádových obcí – Rychvaldu (cca 7.300 obyvatel), Petřvaldu (7.100), Dolní Lutyně (5.200), Dětmarovic (4.200), Doubravy (1.200), celkem cca 25.000 lidí. Podpora vedení a občanů těchto okolních obcí chyběla. Orlová tak zůstala ve svém boji osamocena.

  1.3) že vedení města nedokázalo komunikovat s politickými kluby krajských zastupitelů ANO, ODS a KDU-ČSL, aby se je aspoň pokusilo získat na naši stranu. Např. před jednáním krajského zastupitelstva měl být všem zastupitelům zaslán jménem Města Orlová odborně zpracovaný materiál, kdy dopis komise pro zdravotnictví sepsaný Doc.MUDr. Bohuslavem Chwajolem, CSc ze dne 5.3.2019 měl být přílohou a nikoliv jediným materiálem zaslaným kraj. zastupitelům, který by vyvrátil navrhovanou variantu řešení tzv. optimalizace zdravotnictví v MSK, např. v klíčové otázce tzv. výhod a nevýhod jednotlivých variant řešení, které byly zpracovány krajem zjevně tendenčně a samozřejmě v neprospěch orlovské nemocnice. Rovněž „štábní kultura“ zásadních dopisů vedení města adresovaná hejtmanovi prof. ing. Ivo Vondrákovi, CSc z 13.2 a 13.3.2019 není odpovídající závažnosti řešení problému zachování akutní lůžkové části naší nemocnice v Orlové. O proorlovském postoji 14-ti sociálně demokratických krajských zastupitelů viz článek na téma nemocnice „Černý den nemocnice v Orlové“.

  2) Schodiště u pošty. Kladně hodnotíme vedení města, že postavilo schodiště u pošty, které umožnilo snadnější přístup lidem na poštu ve směru od obchodního střediska Albert. Nicméně jeho cena Kč 250.000,- je zjevně předražená.

  3) Hasičský vůz. Kladně hodnotíme vedení města, že zakoupilo pro orlovské dobrovolné hasiče hasičský vůz. Ale tento 31 let starý ojetý hasičský vůz byl zakoupen zase za téměř dvojnásobnou (!) cenu, a to Kč 842.000,-, než jaká byla stanovena znaleckým posudkem, který stanovil cenu jen na Kč 445.000,- ! A to je zarážející fakt. Naši orlovští dobrovolní hasiči mohli mít za vynaložené peníze města téměř dvakrát hodnotnější hasičský vůz, než jaký jim byl hlasy vládnoucí koalice pořízen.

  Chceme být srozumitelnou a konstruktivní opozicí. V otázkách, na kterých se shodneme chceme spolupracovat. Tam, kde se neshodneme, budeme prostě opoziční stranou a budeme žádat pro naše občany lepší řešení.

  Orlovská ČSSD vždy na straně orlovských občanů !